Opis inwestycji

Na przełomie 2014 i 2015 roku byliśmy niesamowicie zajęci bardzo obszerną inwestycją o nazwie: „Budowa integrującego węzła transportowego przy ul. Szkolnej wraz z budową ścieżek pieszo – rowerowych zlokalizowanych na trasie „Zielonego Szlaku” w Człuchowie”, realizowaną na zamówienie powiatu chojnickiego w ramach projektu „Chojnicko – Człuchowski Miejski Obszar Funkcjonalny”. W ramach dokumentacji zaprojektowaliśmy węzeł transportowy integrujący różne środki transportu. Węzeł obejmuje m. in. budynek poczekalni, dwa perony autobusowe zadaszone, miejsca postojowe dla 4 autobusów, zajezdnię autobusową, parkingi dla samochodów osobowych w tym miejsce dla taksówki oraz parking dla rowerów „Park & Ride” („Parkuj i Jedź”) , elementy systemu „rower miejski” oraz tablice informacyjne przedstawiające kompleksowo skomunikowanie Człuchowa z innymi miejscowościami w tym komunikacją PKP.

Aby mieszkańcy Człuchowa mogli spacerować i jeździć rowerami w bardzo atrakcyjnym miejscu pod względem krajobrazowym – wzdłuż rynny jezior człuchowskich, zaprojektowaliśmy trasy dwóch ścieżek pieszo – rowerowych. Pierwsza trasa ciągnie się od ul. Jeziornej poprzez ul. Kusocińskiego do ul. Dworcowej, druga natomiast od ul. Zamkowej do ul. Jacka i Agatki a następnie brzegiem jeziora Urzędowego do ul. Łąkowej.

Wzdłuż ścieżek pieszo – rowerowych przewidzieliśmy punkty odpoczynku takie jak 3 pomosty, wiaty drewniane, ławeczki , które uatrakcyjnią trasę i stworzą możliwość zatrzymania się, podziwiania przyrody, odpoczynku i spożycia posiłku.

Myślę, że my tak samo jak Wy czekamy z niecierpliwością na realizację tego projektu. To jest dobra inwestycja dla mieszkańców Człuchowa.

Adres inwestycji:

Człuchów, ul. Szkolna, ul. Jeziorna, ul. Kusocińskiego, ul. Dworcowa, ul. Zamkowa, ul. Jacka i Agatki, ul. ul. Łąkowa