Opis inwestycji

Grudzień 2014 roku był dla naszego biura bardzo pracowity. Zajmowaliśmy się dużym projektem kolorowego budynku przedszkola, realizowanego dla gminy Człuchów. Projektując ten obiekt ciągle myśleliśmy o potrzebach naszych najmłodszych – w jakiej części ma być sala zajęć, żeby słoneczko zaglądało przez okna, gdzie zrobić miejsce do zabawy, jakiej wielkości zrobić łazienki, żeby dzieci mogły sprawnie z nich korzystać. Są to podstawowe rzeczy, które dzieci i rodzice będą testować dzień w dzień. Ale przy projektowaniu budynku użyteczności publicznej myślimy też o mniej przyjemnych rzeczach – jak zapewnić bezpieczeństwo dzieciom podczas pożaru czy innej sytuacji kryzysowej. Rozważamy drogi ewakuacyjne, ich długości, tak żeby dzieci mogły sprawnie je pokonać, analizujemy rozmieszczenie hydrantów. Projektujemy konstrukcję budynku z materiałów o odpowiedniej odporności ogniowej, czyli zapewniamy pewien określony czas, w którym dzieci mogą bezpiecznie wyjść z budynku.

Kolorowa elewacja z elementami ciepłego drewna sprawia, że budynek zdaje się zapraszać dzieci do środka. Duże okna sprawią, że sale będą dobrze nasłonecznione, a tym samy przytulne. Budynek jest parterowy, murowany. Z uwagi na dużą rozpiętość budynku zastosowaliśmy dach o konstrukcji drewnianej wiązarowej.

Należy wspomnieć, że przedszkole oprócz sal dydaktycznych i zaplecza kuchennego zawiera dużą salę wielofunkcyjną, gdzie będą mogły odbywać się uroczystości, zebrania mieszkańców. Pomysł sali wielofunkcyjnej bardzo nam się spodobał.

Aby zapewnić dzieciom ruch na świeżym powietrzu, przewidzieliśmy również plac zabaw.

Mamy nadzieję, że rodzice i dzieci docenią nasze starania.

Adres inwestycji:

ul. Szkolna, Wierzchowo Dworzec, gmina Człuchów